13.9.2011

Zrcadlo

28. února 2012 v 15:01 | Miss Nothing |  Témata Týdne
Ano, po dlouhé době jsem se rozhodla napsat článek..s tématem týdne..Možná jsem ho tady na tom blogu nepsala ani jednou, což já si to pamatuju..? Ani nevím proč, ale..tohle téma mě prostě zaujalo.. upoutalo..

Zrcadlo.. Asi každý si představí tu lesklou plochu, všemožně různých tvarů, která odráží to, co se do něj kouká ..a vlastně se ani koukat nemusí.. Váš obličej, ať už po ránu nebo večer, i když s jistými odlišnými věcmi, barvami.. Nedokáže přesně zobrazit skutečnost..

Přesto to není přesně to, o čem jsem chtěla mluvit.. Zrcadla přece nezobrazují jen naše obličeje, světlo nebo cokoliv jiného, co před něj postavíme.. Zrcadlo nemusí být jen věc hmotná, kolikrát může být zrcadlem i naše mysl či paměť, která jakkdyž "odráží" to, co už se v našich životech stalo, naši minulost, vzpomínky, sny, vize, představy,.. Všechny krásné momenty s blízkými a milovanými, stejně tak i ošklivé zážitky, které nechceme snad nikdy znovu vytahovat.. Přesto jako kdyby si právě ty naše "zrcadlo" (paměť) uchovala v mysli napořád.. a vytahovala ji v tu nejnevhodnější chvíli..

Nedokážu si pomoct, ale zrcadlo je pro mě něco.. zvláštního, snad i magického.. Dokáže zobrazit něco, co jiní vidět nedokáží, zobrazí sny i naše karikatury.. Takové zrcadlo je pro mě jedním velkým otazníkem a zároveň každé ráno jedinou pomocí k tomu, abych vypadala jako (ne)normální člověk..


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Raven Raven | 28. února 2012 v 15:09 | Reagovat

Rozhodně zajímavé :) Ještě nevím jestli taky něco napíši, uvidíme. Tohle je pro mě trochu...zvláštní téma, však víš.

A ten obrázek je poněkud děsivý. (jakože hodně)

2 Markét Markét | 4. března 2012 v 11:33 | Reagovat

Dokonalej článek, něco o tom zrcadle v posledním odstavci cítíme stejně... A ano,  ten obrázek donutil mé chloupky na nohách vstát !! :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama